Wycinanie ze sklejki – co można z niej zrobić?

cięcie sklejki

Wycinanie ze sklejki w ostatnich latach stało się bardzo popularne. Młodzi projektanci coraz to chętniej sięgają po ten materiał ze względu na jego niesamowite właściwości. Sklejka jest bardzo lekka, elastyczna i równocześnie twarda, dlatego często zostaje wykorzystywana w procesie wykańczania wnętrz, czy w budownictwie. Należy również nadmienić, że sklejka jest materiałem ekologicznym. Do jej produkcji potrzebujemy znacznie mniej drewna i spoiwa, niż do produkcji płyt z drewna klejonego. To również dzięki temu wyroby ze sklejki stały się tak bardzo popularne.

wyroby ze sklejki
wycinanie ze sklejki

Gdzie można wykorzystać sklejkę?

Wycinanie ze sklejki elementów dekoracyjnych bardzo szybko zdobyło aprobatę wielu projektantów wnętrz. Sklejka z materiału budowlanego szybko stała się elementem dekoracyjnym. Materiał ten jest plastyczny, dzięki temu pozwala na tworzenie różnych, nietuzinkowych form. Dodatkowo dzięki swoim słojom jest bardzo efektowna i nadaje pomieszczeniom oryginalny, niepowtarzalny charakter. Sklejkę możemy wykorzystać na przykład w produkcji mebli. Bez problemu można zrobić ze niej szafki, półki dekoracyjne, domki dla lalek lub podesty. Sprawdzi się również jako obicie ścian, sufitu, czy mebli. W budownictwie sklejka wykorzystywana jest między innymi jako podłoga na legarach, okładzina ze ścian, czy zabudowa na meble. Nadaje się również do systemów szalunkowych lub jako ściana działowa. Cięcie laserowe sklejki nie było jeszcze tak szybkie i proste. Nasza firma oferuje wysoką jakość materiałów. Tniemy sklejkę do grubości 10 mm i gwarantujemy szybki czas realizacji!

co można zrobić ze sklejki?

Właściwości i różne rodzaje sklejki

Sklejka jest materiałem drewnopochodnym. Wytwarza się ją w wyniku sklejenia cienkich warstw drewna. Cechy sklejki zależne są od metody klejenia i wykorzystanego kleju. Sklejki dzielą się na liściaste oraz iglaste. W zależności od materiału z którego powstają różnią się właściwościami – pomimo powstawania w tej samej technologii. Należy pamiętać o warunkach jakie występują w danym pomieszczeniu. Sklejki suchotrwałe są odpowiednie do wnętrz, gdzie nie występuje wysoki poziom wilgoci. Taka sklejka sprawdzi się w korytarzach i pokojach. W łazience lub kuchni należy stosować sklejkę wodoodporną.

X