Laserowe cięcie plexi

Cięcie plexi za pomocą lasera CO2 to chyba najlepsza technologia, która pozwala na uzyskanie czystych i ostrych krawędzi po cięciu. Dzięki temu unikamy dodatkowej obróbki związanej z polerowaniem lub szlifowaniem krawędzi. Laser do cięcia plexi wyrównuje wszystkie odkształcenia w procesie cięcia temperaturowego. Technologia wykonania elementów jest stosunkowo tania. Dzięki zastosowaniu silnego lasera CO2 mamy możliwość na laserowe cięcie plexi grubości od 1 do 6mm. Należy zwrócić uwagę, że czym grubszy materiał, tym dłuższy czas pracy lasera, co przekłada się na finalną cenę usługi. Dodatkowym atutem jest fakt, że pleksi możemy spotkać w wielu kolorach, które dają świetny wizualny efekt końcowy.

laser do sklejki

MASZYN TNĄCYCH

0
0
REALIZACJI
0
KLIENTÓW

NASZE USŁUGI CIĘCIA LASEREM SKLEJKI PLEXI

CIĘCIE PLEXI – Świadczymy usługi z zakresu wycinania plexi. Grubości od 1 do 6mm. Ponadto pole robocze lasera to 1800x1200mm. Projekty realizowane są w konsultacji z naszymi klientami. Cięcie pleksi na wymiar jest możliwe po wcześniejszych ustaleniach. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie. W swojej ofercie mamy już prawie 10 laserów CO2, które pozwalają na realizację zarówno hurtowych zleceń, jak i pojedynczych realizacji. Cięcie plexi cennik, o którym mowa poniżej, pokazuje które parametry są ważne przy ostatecznym ustaleniu ceny. 

CIĘCIE PLEXI

Cięcie według projektu wykonujemy na plikach w formacie DXF. Jednak skontaktuj się z nami, a my przygotujemy szybką wycenę.

GRAWEROWANIE PLEXI​

Grawerowanie plexi laserowe odbywa się po wcześniejszej konsultacji z klientem. Dlatego też wykonujemy model lub wzór i następnie przechodzimy do grawerowanie pleksi.

CIĘCIE ELEMENTÓW NA WYMIAR

Cięcie pleksi na wymiar polega na wskazaniu przez klienta formatek, na które mają być do niego dostarczone. Dlatego też możemy dostarczać formatki kwadratowe lub prostokątne.

cięcie plexi

Zastanawiasz się co wpływa na wycenę cięcia?

Grubość materiału

Na cenę pleksi duży wpływ odgrwa grubość materiału. Ponadto wykonujemy usługi cięcia pleksi na grubości od 1-6mm. Podczas składania zapytania nie zapomnij wskazać grubości plexi!
png

Partia produkcyjna

Im większa partia produkcyjna tym wycinanie pleksi laserem jest tańsze.

plik png

Poziom skomplikowania projektu

Poziom skomplikowania projektu wpływa na wycinanie plexi i ma realny wpływ na jego cenę. Ponadto wpływa również ilość grawerowanych elementów.

PLEXI - świetny materiał reklamowy

Plexi świetnie nadaje się zarówno do wycinanie w plexi jak i do samego grawerowania laserem. Jest to jeden z najlepszych pod kątem usług cięcia laserem materiał obok sklejki do wykonywania elementów. Jej główną zaletą jest twardość, wytrzymałość oraz możliwość wyboru koloru z szerokiej palety barw. Głównym składnikiem pleksi jest polimetakrylan metylu ( PMMA). Laserowe cięcie plexi jest wykorzystywane w wielu dziedzinach. Wykorzystuje się je głównie w branży reklamowej do produkcji szyldów i banerów reklamowych. Dla transparentnej i mlecznej plexi często dodaje się elementy oświetleniowe- taśmy led, światła. Dzięki transparentności tego materiału dają niesamowity efekt. Pleksi wykorzystywane jest również do tworzenia laminatów grawerskich, które służą z kolei do tworzenia wszelkiego rodzaju tablic informacyjnych oraz oznakowań.

Cięcie plexi cennik

Cięcie plexi cennik pozwala nam na wstępną analizę finalnej ceny Państwa produktu. Pleksi jest materiałem stosunkowo drogim. Wielu klientów wybiera tańsze alternatywy takie jak HIPS czy PMMA. Zastosowanie plexi ma jednak swoje plusy – jest to materiał bardziej wytrzymały, o lepszych parametrach przepuszczalności światła. Cięcie plexi cennik pokazuje, jak zmienia się cena w zależności od grubości materiału oraz ilości elementów. W naszym przypadku jednak wyznaczamy koszty na podstawie czasu pracy maszyny. Wynosi on 5zł netto za minutę czasu pracy maszyny. To parametr na podstawie którego przygotowujemy nasze wyceny. Podczas cięcia grubszej pleksy mamy do czynienia ze zwiększonym poborem mocy, przez co wydłuża się czas pracy lasera. W ten sposób analogicznie można przedstawić koszty dla poszczególnych materiałów. 

LASEROWE GRAWEROWANIE PLEXI

Grawerowanie plexi laserem daje świetne możliwości i jest zależne od rodzaju stosowanej pleksi. Kolor grawerowania laserem jest zazwyczaj jasny, charakteryzujący się zauważalnym kontrastem w stosunku do materiału. Dzięki wykorzystaniu parametrów lasera, możemy wykonać laserowe grawerowanie głębokie lub płytkie w zależności od potrzeb. W przypadku potrzeby bardzo dużego kontrastu stosuje się laminaty grawerskie, bazujące na PMMA ale z dodatkiem innych produktów. Plexi laser służy do grawerowania zarówno oznaczeń na produktach, numerów serii jak i również wykorzystywany jest do celów bardziej marketingowych czy nawet grawerowania zdjęć! Łącząc te możliwości wraz z wycinanie z plexi laserem dostajemy szerokie spektrum technologiczne, pozwalające na wykonanie dowolnego elementu. Przy użyciu odpowiednich narzędzi oraz naszej wyobraźni możemy uzyskać zaskakujące rezultaty! Nasze przykładowe realizacje mogą Państwo zobaczyć na naszej stronie internetowej.

Najczęściej zadawane pytania

Wykonujemy elementy z pleksi o grubości od 1 do 6mm . Pole robocze lasera to 1300x900mm

Każda pleksi wykorzystywana do cięcie pleksi jest pokryta folią ochronną, przez co wszystkie ewentualne zarysowania lub zabrudzenia powstają na wewnętrznej warstwie, którą można w łaty sposób ściągnąć. 

Cena jest ustalana na podstawie indywidualnego projektu przesłanego na nasz adres mailowy biuro@smx.com.pl. Najlepiej w formie pliku graficznego DXF lub DWG

Aby wykonać cięcie pleksi należy przesłać projekt w formie graficznej – DXF, DWG lub PDF. Jeśli nie posiadają Państwo projektu- nic straconego! Przygotujemy go dla Państwa!

Zazwyczaj czas oczekiwania oscyluje w granicach 3 dni roboczych -w zależności od ilości i poziomu skomplikowania projektu.

Ilość elementów ma duży wpływ na cenę jednostkową produktów. Laser plexi radzi sobie najlepiej z dużą powtarzalną ilościąelementów.

Na rynku istnieje wiele materiałów, które lepiej lub gorzej udają plexi. Niestety nie wszystkie nadają się jako cięcie plexi laserem CO2. Niektóre charakteryzują się zwiększoną sztywnością, jak np. poliwęglan, lub większą elastycznością lub mniejszą kruchością jak plexi. Grawerowanie plexi też nie przebiega tak samo na wszystkich materiałach. Ważne jest tutaj wybór odpowiedniego tworzywa, które będzie spełniać nasze oczekiwania. Inne produkty charakteryzują się inną odpornością na UV lub parametrami wytrzymałościowymi. 

Cena Plexi zależy od wielu czynników. Przede wszystkim głównym elementem wpływającym na cenę jest grubość materiału. Cięcie plexi jest uzależnione od grubości – czym większa, tym wiązka musi być mocniejsza, a co za tym idzie, przy ogólnej wycenie będzie droższa. Kolory również mają wpływ na cenę. Najtańsza jest plexi bezbarwna. Inne posiadają dodatkowe barwniki, które wpływająca cenę. Koleją ważną rzeczą, o której należy pamiętać jest grawerowanie plexi. Łatwiej będzie grawerować się na plexi przeźroczystej niż np. na czarnej. 

Na rynku możemy spotkać produkty takie jak PMMA, poliuretan, poliwęglan itp. Każdy z tych materiałów charakteryzuje się innymi aspektami wytrzymałościowymi podczas użytkowania. Cięcie plexi również jest inne. W niektórych przypadkach powstają przepalone krawędzie lub nawet materiał zaczyna się topić. Grawerowanie plexi jest również inne – tutaj powstają ładne i wyraźne grawery, co może nie zdarzyć się w przypadku innych materiałów. 

Cena cięcia plexi zależy od materiału, który zostanie użyty. Czy będzie to plexi transparentne, czy nie przepuszczające światła. Nakład oraz grubość materiału też mają bardzo duże znaczenia. Cięcie plexi cennik nie przedstawia jednoznacznie finalnych kosztów. Na cenę mają wpływ również ilość oraz grubość materiału. 

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW
Z firmą SMX Design współpracuję już od jakiegoś czasu. Cięcie PLEXI zgodnie z naszymi wytycznymi, zawsze odbywa się w bardzo płynny i szybki sposób. Z reguły wykonujemy bardzo podobne produkty, mamy ustaloną stałą stawkę za elementy. Wiemy czego się spodziewać i jakiej jakości oczekujemy. Dużą zaletą jest elastyczność w przypadku zmian. Praktycznie z dnia na dzień, jeśli jest taka potrzeba możemy zmienić elementy do cięcia.
profil
Marcin
Zamość
Współpracowaliśmy już z kilkoma firmami w zakresie wycinanie w PLEXI wzorów naszego projektu. Dopiero firma SMX potrafiła sprostać naszym wymaganiom. Produkujemy prezenty na różne okazje oraz produkty spersonalizowane. W tej branży trzeba działać bardzo szybko. Laserowe cięcie plexi w firmie SMX Design daje nam gwarancję nie tylko szybkiej realizacji, ale również mamy pewność co do pochodzenia materiału i jakości wykonanych elementów.
profil
Marcelina
Tarnowskie Góry
Tworzymy elementy wycinane z plexi. Naszym głównym odbiorcą jest indywidualny klient, któremu zależy na estetyce wykonania. Wykonując nasze produkty kładziemy na to szczególny nacisk. Cieszymy się ze współpracy z firmą SMX, ponieważ podchodzą bardzo profesjonalnie do tematu a ich laser plexi wycina potrzebne elementy w wysoko jakościowy sposób!
profil
Andrzej
Łódź
Dotychczas wykonywaliśmy nasze produkty przy pomocy technologii CNC. Okazało się, ze laser plexi tnie znacznie dokładniej i estetyczniej. Krawędź po paleniu jest idealnie gładka, brzegi nie są ostre, a co najważniejsze krawędź nie jest postrzępiona. Plexi laser okazał się świetną maszyną do tego typu cięć i współpraca naszych firm to był strzał w dziesiątkę!
profil
Marcin
Szczecin
Chcieliśmy zakupić do naszej firmy laser do cięcia plexi. Po obliczeniu kosztów, okazało się, że dużo bardziej korzystne będzie dla nas wycinanie w plexi. Z tego powodu rozpoczęliśmy współpracę z firmą SMX Design. Jakość oraz cena jak najbardziej nam odpowiadają. Rzetelność oraz fachowość pracowników tej firmy stoi na najwyższym poziomie.
profil
Agnieszka
Kraków
X