Frezowanie drewna przy pomocy plotera cnc

Frezowanie drewna przy pomocy plotera CNC to nowoczesna i skuteczna metoda obróbki wszelkiego rodzaju materiałów. Idealnie nadaje się do pracy z drewnem, plexi czy płytą MDF. Wieloletnie doświadczenie w branży CNC zaowocowało rozszerzeniem naszej oferty o usługi frezowania drewna na ploterze CNC. Ploter CNC jest często wykorzystywany w meblarstwie, przy budowie wszelkich prototypów czy w branży meblarskiej. W naszej firmie świadczymy usługi z zakresu frezowania drewna, sklejki, płyt MDF itp. Najważniejsze parametry:

Obsługiwane formaty:
DXF, PDF, DWG i pokrewne

Frezowanie 2D

ikonya5

Grubość frezowanego
materiału do 30 mm

Możliwe grawerowanie​

Pole robocze plotera frezującego 2500x1500 mm

Dokładność do 0,1 mm

Frezowanie w drewnie – produkcja przemysłowa

Współpracujemy ze stolarzami oraz producentami mebli na zamówienie, oferujemy wykonanie elementów zdobienniczych dla meblarstwa, ornamentów, stylizowanych wyrobów. Wykonujemy rozkroje płyt meblowych oraz inne usługi polegające na frezowaniu CNC. Ponadto świadczymy usługi z zakresu szybkiego prototypowania i wykonywania jednostkowych produktów, które są podstawą do produkcji seryjnej. Oferujemy współpracę przy tworzeniu i projektowaniu nowych wyrobów, wraz z wykonaniem prototypu. W przypadku projektowania 2D stosujemy wyspecjalizowane programy, mające na celu dopracowanie wszystkich detali i przeniesienie ich na frezowany obiekt.

Frezowanie w drewnie – kiedy wykorzystujemy?

Frezowanie w drewnie 2D wykorzystujemy w przypadku obróbki materiału na określoną głębokość w płaszczyźnie XY. Dzięki odpowiedniemu doborze frezów, zgodnie z wymaganiami klienta, uzyskujemy wysoką jakość i precyzję wykonania. Dodatkowo świadczymy usługi z zakresu grawerowania CNC. Jest to proces polegający na naniesieniu określonego wzoru na materiał przy pomocy frezu na podanej głębokości. Jest to trwały sposób na oznaczenie powierzchni pożądanym wzorem lub napisem. Frezowanie drewna wykorzystywane jest w przypadku gdy frezujemy grubsze materiały, których nie jest w stanie przeciąć laser CO2. Wycinanie w drewnie jest możliwe w obu technologiach, jednak w przypadku cięcia CNC proces jest dedykowany do grubszych i twardszych materiałów. Frezowanie CNC drewna pozwala na wykonywanie dużych serii produkcyjnych, przy zachowaniu określonej jakości i powtarzalności, przy stosunkowo niewielkim koszcie wykonania. Zaawansowane możliwości maszyny dają nam możliwość na realizację najbardziej skomplikowanych zleceń klientów, na bardzo dużym wachlarzu materiałów.

Obróbka drewna CNC – produkcja dla domu i reklamy

Nasze maszyny są wykorzystywane przy produkcji elementów wystroju wnętrz, w branży eventowej, reklamowej, meblarskiej oraz przy spersonalizowanych elementach dekoracyjnych i niecodziennych produktach, których nie można dostać w żadnym sklepie. Wykonujemy również różnego rodzaju realizacje dla klientów z innych branż. Frezowanie drewna to bardzo szeroka technologia, dająca możliwości na wielu płaszczyznach. W branży reklamowej świadczymy usługi frezowania drewna z produkcji szyldów, logo firm, tabliczek znamionowych czy przestrzennych liter. Dzięki własnemu zapleczu projektowemu, jesteśmy w stanie nie tylko wykonać dane produkty ale również je zaprojektować!

Frezowanie CNC drewna – nowoczesny proces produkcyjny

W swojej pracowni posiadamy zaawansowany ploter CNC o polu roboczym 2500x1500x300mm, co pozwala na wykonanie praktycznie wszystkich elementów dla naszych klientów. Frezowanie sklejki pozwala na szybkie wykonanie określonej grupy produktów. Dzięki wykorzystaniu plotera CNC do drewna o dużym polu roboczym jesteśmy w stanie wykonać w krótszym czasie całość zlecenia, w porównaniu do konkurencji z mniejszymi maszynami. Wykorzystując nowoczesny nesting ograniczamy odpad do miniumum, optymalizując przy tym samym cenę wyrobów.

Frezowanie w drewnie to nie jest nasz jedyny materiał. Na naszej hali produkcyjnej wykonujemy również profesjonalne usługi w zakresie frezowania plexi, dibondu, corianu czy styroduru. Obróbka CNC MDF również jest u nas bardzo popularna!

X