Frezowanie sklejki CNC

Frezowanie sklejki to bardzo dobra technologia do wykonania wielu ciekawych projektów. Sklejka to materiał, który ma szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach. Występuje ona w sprzedaży w różnych formatach:

  • 1250x2500mm
  • 1525x1525mm
  • 3000x1500mm

Dzięki różnorodnym wymiarom i dużemu polu roboczemu, możemy tworzyć modele o bardzo dużych wymiarach i skomplikowanych kształtach. Istnieje wiele odmian sklejki oraz grubości. Najpowszechniejsza grubość sklejki oscyluje w granicach 3-21mm. Poniżej to specjalistyczne sklejki do prac modelarskich, powyżej natomiast to materiał stosowany głównie w budownictwie.

Jak odbywa się frezowanie sklejki?

Frezowanie w sklejce polega na wykorzystaniu frezów o średnicy kilku lub kilkudziesięciu milimetrów, najczęściej z zakresu 4-16mm. Cięcie sklejki na wymiar wykonuje się z prędkością ok 20mm/s. Jest to stosunkowo wolny proces, w porównaniu z cięcie laserem sklejki, jednak posiada wiele plusów. Płyta sklejki, ze względu na swoją jednolitą strukturę może być poddawana obróbce z praktycznie nieograniczonymi możliwościami frezowania w sklejce. Cięcie sklejki CNC jest to proces bardzo szybki, wydajny i precyzyjny. Uzyskujemy tutaj nawet bardzo skomplikowane kształty, które można wykorzystywać przy szybkim prototypowaniu w przemyśle, budownictwie, meblarstwie i wielu innych branżach.

Oprócz cięcia, możemy wykonać również grawer na sklejce. Mogą to być bardzo duże znakowania, ale również i drobne oznaczenia, które mogą służyć jako znak firmowy, czy oznaczenie danego elementu. Operacje cięcia i grawerowania sklejki możemy wykonać przy jednym podejściu, co pozwala nam zaoszczędzić czas i pieniądze.

Zalety frezowania sklejki CNC

Wykonywanie na maszynie CNC wielu detali jest dosyć skomplikowanym procesem. Nasza firma wychodzi naprzeciw tym problemom i stara się sprostać wszystkie wymagania klientów. Wykonujemy frezowanie sklejki na wymiar, frezujemy elementy meblarskie, frezowanie pod systemy meblowe, zawiasy itp. Często wykonujemy meble ze sklejki, lub prototypy, które następnie czyścimy, szlifujemy czy malujemy. Świadczymy kompleksowe usługi z zakresu projektowania, frezowania w sklejce, cięcia sklejki laserem lub malowania i klejenia elementów. Dużą zaletą i przewaga nad cięciem sklejki laserem jest fakt, że frezowanie nie pozostawia ciemnych przebarwień, zarówno na bocznych jak i zewnętrznych stronach sklejki. Ten proces gwarantuje większą estetykę modeli.

Dodatkowe zalety frazowania sklejki CNC

Dodatkowym atutem frezowania sklejki jest fakt, że możemy tutaj obrabiać znaczne grubsze detale niż ma to miejsce w przypadku laserów CO2, dlatego też w tym wypadku możemy wykonywać produkcję jednostkową oraz wielkoseryjną. Nasze pole robocze frezarki CNC to 3000x2000mm – jest to w zupełności wystarczająca powierzchnia do wykonywania praktycznie wszystkich realizacji naszych klientów. Obrabiamy sklejkę o grubości od 3 do 30mm. Naszą zaletą jest posiadanie stołu próżniowego, gwarantującego stabilność podczas cięcia oraz zachowanie wszystkich kątów. Gwarantuje to bardzo dużą powtarzalność procesu i szybkość jego wykonania, bez potrzeby dodatkowego mocowania sklejki.

Frezowanie sklejki cennik

Frezowanie sklejki zależy od kilku czynników. Najważniejszy przy wycenie jest nakład, czyli ilość detali jaka będzie wykonywana oraz grubość sklejki. Kolejnym aspektem jest poziom skomplikowania detali, ich sumaryczna długość oraz rodzaj obróbki CNC. Ważną informacją jest również to, czy frezowanie CNC sklejki będzie dodatkowo wzbogacone o grawer. Mniej skomplikowane detale 2D z cieńszej sklejki, będą na pewno sporo tańsze od grubych, skomplikowanych elementów. Ważnym kryterium jest także ilość wykorzystanych narzędzi oraz ich różnorodność. Jeśli chcesz otrzymać konkretną ofertę prześlij do nas plik DXF, PDF lub DWG a my przygotujemy Ci wycenę za darmo!

Jak przygotować projekt do frezowanie sklejki CNC?

Jeżeli potrzebujesz konkretnej wyceny oraz znasz ilość sztuk, to niestety za mało. Do wyceny potrzebujemy również pliku w formacie wektorowym – DXF, DWG lub PDF. Po przesłaniu do nas pliku, wykonujemy analizę możliwości i wycenę. U nas możesz wykonać:

  • cięcie sklejki laserem
  • grawerowanie sklejki
  • frezowanie sklejki
  • malowanie sklejki
  • czyszczenie sklejki
  • sklejanie modeli ze sklejki
X