Laser do cięcia sklejki? Który będzie najlepszy?

laser co2

Laser do cięcia sklejki – który wybrać?

Na rynku istnieje wiele maszyn do wycinania laserowego, ciężko zatem wybrać laser do cięcia sklejki, który będzie dla nas najodpowiedniejszy. Na rynku istnieje spora ilość laserów CO2, które możemy zakupić. Najtańsze z nich to lasery importowane bezpośrednio z Chin. W zależności od wielkości i mocy, możemy nabyć je już nawet od kilku tysięcy złotych. Czym zatem różnią się te lasery od zdecydowanie droższych europejskich odpowiedników? Przede wszystkim ceną i jakością wykonania. Laser do wycinania w sklejce produkcji Chińskiej jest przeważnie wykonany na gorszej jakości podzespołach, z większymi luzami na prowadnicach i z niedopracowanym oprogramowaniem. Wyrzynarka laserowa sprawia więcej problemów podczas użytkowania i może jest nieco bardziej awaryjna, ale nie przekreślał bym jej na samym początku.

ploter laserowy do cięcia sklejki
mały ploter co2 do cięcia sklejki

Laser do sklejki dla amatorskiego użytku

Jeżeli cięcie sklejki jest tylko naszym hobby, nie warto decydować się na drogie urządzenia. Na tym etapie przy okazyjnym wycinaniu nie odczujemy różnicy, a grawerka do sklejki spełni wszystkie nasze oczekiwania. Przy takim użytkowaniu warto wybrać raczej mniejsze urządzenie o mniejszej mocy – to pozwoli nam zaoszczędzić trochę pieniędzy. W przypadku, gdy chcemy wykorzystywać laser do cięcia sklejki w sposób komercyjny warto zastanowić się nad innymi rozwiązaniami. Na pewno warto wybrać większe pole robocze i moc lasera CO2. Urządzenie, które możemy kupić za kilkadziesiąt tysięcy złotych powinno wystarczyć na rozpoczęcie zarobkowego wycinania w sklejce.

Laser do wypalania w drewnie dla profesjonalistów

Na pewno wielu z Was zastanawia się, czy lepiej od razu zainwestować kilkaset tysięcy złotych w laser z najwyższej półki, czy skupić się na zakupie nawet kilku tańszych laserów. Jeżeli nasza produkcja nie jest bardzo wymagająca to nie warto. Wycinanie laserowe w sklejce w materiałach na poziomie 3mm lub 4mm jest wystarczające do wykonania nawet na tańszych laserach o mniejszej mocy. Nie potrzebujemy tutaj zaawansowanego sprzętu. Jeśli chcemy natomiast wykorzystywać laser do cięcia sklejki w materiałach powyżej 10mm warto rozważyć zakup jakiejś droższej propozycji. W ten sposób unikniemy niedopaleń, nasza platforma robocza będzie równa w każdym miejscu, co przełoży się na bezproblemowy proces cięcia.

X