Skąd brać gotowe wzory DXF?

gotowe wzory dxf

Wielu z Was zastanawia się skąd brać gotowe wzory DXF?

Istnieje kilka stron skąd możemy pobrać darmowe lub płatne gotowe wzory DXF. Na początek jednak zajmijmy się sprecyzowaniem, czym jest DXF. Jest to format wektorowy, w którym możemy zapisać dowolny rysunek 2D. Format został zapoczątkowany przez firmę AutoDesk, później jednak stał się na tyle popularny, że inne firmy zaczęły go wykorzystywać. Dzisiaj używa go wiele programów, również pogramy generujące pliki na laser CO2. Dzięki temu możemy wykonać cięcie sklejki określonego modelu. Kolejnym zastosowaniem jest grawerowanie laserowe – plik DXF możemy przekonwertować w taki sposób, że oprócz cięcia sklejki laserem może także wykonywać grawerowanie drewna.

3axis.co
wzory DXF laser CO2

3axis.co – najpopularniejszy program z gotowe wzory DXF

Możemy znaleźć tutaj wiele plików w formacie DXF do cięcia laserem sklejki, które są darmowe. Oprócz tego znajdziemy tutaj również pliki DWG, CDR, BMP itp. Strona posiada ok 16000 dostępnych plików. Użytkownicy wrzucają również swoje zdjęcia wykonanych projektów. To świetna strona na rozpoczęcie swojej przygody z wycinanie w drewnie.

Kolejną stroną, jaką warto odwiedzić jest Vecteezy. Na stronie znajdziemy grafikę wektorową, w której projektanci i artyści mogą publikować swoje projekty. Znajdziemy tutaj projekty bardzo proste, ale również wiele zaawansowanych propozycji. Całość wykorzystujemy do cięcie laserem sklejki.

wzory dxf
wektorowe wzory dxf

Laser Ready Templates – sklep internetowy ze wzorami DXF

Można powiedzieć, że to takie Allegro od DXF 🙂 Sklep internetowy z ponad 3500 szablonami i gotowymi projektami do wycinanie laserowe w drewnie. Zawartość jest często aktualizowana, pliki są przetestowane i można je pobrać w kilku formatach. Dużym plustem jest to, że zakupiony plik będzie działał poprawnie a otrzymana licencja pozwoli na korzystanie z szablonów dla użytku osobistego, komercyjnego oraz dla profesjonalistów. Ceny zaczynają się już od 1$ !

 

X