Wycinanie laserowe w drewnie

wycinanie laserowe w drewnie

Wycinanie laserowe w drewnie – jak tanio i szybko zrealizować swój projekt

Wycinanie laserowe w drewnie to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych i najmodniejszych metod wytwarzania różnego rodzaju produktów w ostatnim czasie. Cięcie sklejki laserem daje nam nieograniczone możliwości wytwarzania produktów w branży reklamowej, designerskiej czy rękodzielnictwie. Elementy wytworzone ze sklejki, płyty MDF lub plexi są powszechnie używane w wielu branżach. Skąd wynika popularność takiej metody? Po pierwsze jest ona bardzo szybka i tania w wykonaniu. Grawerowanie sklejki laserem daje świetne możliwości związane z personalizowaniem różnego rodzaju produktów dla klientów. Po drugie tworzenie prezentów imiennych lub dedykacji sprawia, że metoda ta jest atrakcyjna zarówno dla odbiorcy, jak i dla producentów, którzy mogą lepiej dostosować się do rynku i oczekiwań klienta. Dużą zaletą jest możliwość wytwarzania sporej ilości elementów w krótkim czasie. Przykładowa produkcja prostokątów ze sklejki tradycyjnymi metodami była by bardzo czasochłonna. Laser wykonał to w kilka chwil.

wycinanie laserowe w drewnie
wycinanie laserowe w drewnie

Laser do wycinania w drewnie

Wycinanie laserowe w drewnie powinno odbywać się na profesjonalnie do tego stworzonych maszynach. Lasery CO2 w naszej firmie są stworzone do seryjnej produkcji powtarzalnych elementów. Stawiamy zawsze na jakość i powtarzalność naszych wyrobów, a klienci, którzy z nami współpracują są zawsze zadowoleni. To podstawa dobrej współpracy i funkcjonowania firmy. Cięcie laserowe sklejki wykonujemy na swoim materiale, co ogranicza ingerencję klienta w realizację do minimum. Realizacje naszych klientów wykonujemy na sklejce klasy 1/2. Przede wszystkim dzięki temu mamy gwarancję, że jakość wyrobów będzie akceptowalna i unikniemy kosztownych reklamacji, podsumowując stawiamy na jakość naszych wyrobów. Coraz częściej klienci decydują się na wykonywanie np. drewnianego logo ze sklejki. Ten rosnący trend zauważamy szczególnie produkcji dużego logo. Wymiary naszych płyt są do rozmiarów 1525x1525mm, co daje duże pole do popisu. Nasi klienci wykonują u nas zarówno logo firmowe, jak również napisy np. z nazwą strony internetowej, lub po prostu nazwę firmy.

logo ze sklejki
drewniane logo ze sklejki

Wycinanie laserowe w drewnie – nowoczesna metoda produkcji

Zastosowań technologii jest wiele. Szczególnie, gdy chodzi o seryjne realizacje. Warto wspomnieć też tutaj o bardzo niskiej cenie wytwarzania w stosunku do tradycyjnych metod produkcji. Wycinanie laserowe w drewnie pozwala na osiąganie bardzo niskich kosztów dla pojedynczego wyrobu. Czas wytworzenia oraz koszty w przypadku małych detali często nie przekraczają 1zł/szt. Ten sposób jest bardzo popularny w branży reklamowej, lub u klientów, którzy chcą dorzucić jakiś gratis do swoich wyrobów z napisem, lub ze swoim logo. Taki zabieg daje im dobrą reklamę bez ponoszenia dużych kosztów. Jest to również element zaskoczenia, ponieważ klienci rzadko dostają drewniany gratis. Na pewno jest to też ciekawy sposób na szerzenie obecnych trendów. Sklejka oraz drewno jest szeroko wykorzystywana w wielu dziedzinach. Laserowe cięcie sklejki jest najlepszą technologią wytwarzania produktów z drewna i ze sklejki.

X