Wyrzynarka laserowa – zasada działania i możliwości

laser tnący

Wyrzynarka laserowa – nowoczesne urządzenie do cięcia sklejki

Wyrzynarka laserowa– owoczesna technologia i zapotrzebowanie na coraz to trudniejsze formy stworzyło tą maszynę. Urządzenie pozwala na wykonywanie bardzo skomplikowanych kształtów przy pomocy wypalania termicznego, zaprogramowanego przy pomocy programów CAD. Urządzeniami tego typu można wycinać i wykonywać grawerowanie laserem najróżniejsze wyroby z drewna takie jak przedmioty decoupage, rękodzieło, pamiątki, zdobienia, makiety architektoniczne, podkładki.

laser tnący

Laserowe cięcie drewna świetnie sprawdza się w przypadku spersonalizowanych produtków i prezentów dla naszych klientów. Wyrzynarka laserowa to świetne narzędzie do tego typu procesów!

 

Laser CO2 – maszyna ograniczona jedynie wyobraźnią!

Laserowa obróbka drewna pozwala na tworzenie modeli 2D oraz 3D. Świetnym przykładem zastosowania są np. drewniane lampy sufitowe dostępne w naszym sklepie. Wyrzynarka laserowa połączona z projektowaniem przestrzennym daje nieograniczone możliwości związane z wytwarzaniem nowoczesnych designerskich modeli lamp i zegarów. Grawerowanie laserem sklejki dodatkowo uświetnia tworzenie spersonalizowanych projektów pod potrzeby coraz to wymagających klientów. Dzięki niemu, możemy dodać napisy z dedykacją lub logo firmy.

Przykłady zastosowania laserowej obróbki drewna

Wyrzynarka laserowa znajduje zastosowanie w stolarstwie, przy tworzeniu frontów meblowych, tworzenia bardzo skomplikowanych struktur, w tworzeniu zabawek, modeli architektonicznych, dekoracji świątecznych czy prezentów. Urządzenie jest bardzo precyzyjne i powtarzalne, przez co często wykorzystywane jest przy seryjnej produkcji w branży reklamowej. Więcej o wyrzynarce laserowej i technicznej zasadzie jej działania przeczytacie w naszym wpisie dotyczącym cięcie laserem.

cięcie laserowe sklejki
cięcie i grawerowanie sklejki – laser CO2

 

 

 

 

 

 

 

Laser do sklejki – często zadawane pytania:

  • Czy sklejka może zapalić się podczas cięcia laserem?

W skrajnych przypadkach jest to możliwe. Stosuje się specjalne dobory temperatur oraz nadmuch sprężonego powietrza, które minimalizują takie ryzyko.

  • Czy wyrzynarka laserowa potrafi wycinać również w innych materiałach?

Oczywiście, maszyna do cięcia termicznego potrafi przeciąć wiele niemetali takich jak sklejka, drewno, plexi, płyta HDF, płyta MDF, płyta wiórowa, korek itp.

  • Czy boczne powierzchnie zawsze mają zawsze ciemniejszy kolor?

W przypadku cięcia temperaturowego jest to konsekwencja procesu. Cięcie sklejki posiada właśnie ten minus. Można go jednak w łatwy sposób wyczyścić przy pomocy szlifierek oscylacyjnych.

X