Pudełko ze sklejki – czyli jak połączyć technologię frezowania CNC z cięciem laserem?

pudełko ze sklejki

Pudełko ze sklejki – to łatwiejsze niż myślisz!

Jeden z naszych klientów poprosił nas abyśmy wykonali pudełko ze sklejki zgodnie z jego projektem. Pudełko z drewna składa zarówno z elementów ciętych na laserze oraz powstałych w wyniku frezowania sklejki. Cięcie sklejki laserem pozwoliło na wykonania elementów, które w łatwy sposób możemy zginać, nawet pod kątem 90 stopni. W ten sposób stworzone zostały boki i uchwyt drewnianego pudełka.

pudełko ze sklejki
frezowanie sklejki

Całość pasuje do siebie idealnie. Drewniana podstawa, dzięki frezowaniu CNC wyznacza rowki, pozwalające na dokładne umieszczenie w nich elementów. Jest to bardzo pomocny proces w tym produkcje. Frezowanie sklejki CNC pozwala na wykonywanie wgłębnego frezowania w sklejce 8mm, tym samym ustanawiając bazę pod montaż kolejnych elementów.

Cięcie laserem CO2 + frezowanie CNC – połączenie technologii

Przedstawiony produkt, to świetny przykład na to, że te dwie technologie swietnie ze sobą współgrają. Laserowe cięcie sklejki pozwoliło na wykonanie dodatkowych oznaczeń i logo firmy. Pudełko ze sklejki sprzedawane jest jako dodatek do głównego produktu. Połączenie tych dwóch technologii w dzisiejszych czasach staje się coraz bardziej naturalne. Elementy lepiej do siebie pasują, całość współgra zgodnie z projektem. Wykonanie tego pojemnika ze sklejki przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii daje nam gwarancję szybkiego i przemyślanego montażu, odpornego na błędy. Dokładne linie frezowane wyznaczają miejsca, w które należy umieścić elementy. Cały produkt jest bardzo estetycznie wykonany, ze względu na to, że frezowanie sklejki nie pozostawia po sobie ciemnych przepaleń. Dodatkowo technologia cięcia laserem sklejki pozwoliła na wykonanie specjalnych nacięć, pozwalających na zaginanie sklejki zgodnie z wytycznymi.

Technologie dostępne w naszej firmie

W naszym parku maszynowym znajdują się zarówno lasery CO2 jak i frezarki CNC, pozwalające na wykonanie tego typu projektów. Dzięki zastosowaniu najnowszych maszyn możemy zagwarantować wysoką jakość i powtarzalność wyrobów, co jest bardzo ważne przy seryjnej produkcji. Wysoka estetyka i pasoność elementów sprawiają, że towar cieszy oko oraz odznacza się wysoką jakością.

X