Sklejka dekoracyjna we wnętrzach

sklejka dekoracyjna

Sklejka dekoracyjna coraz częściej jest wykorzystywana w naszych domach. Moda na nią zaczęła się wraz z rosnącym zamiłowaniem do wnętrz industrialnych oraz wzornictwem skandynawskim. Sklejka doskonale komponuje się z innymi materiałami, jak na przykład beton, czy metal. Niedrogie wnętrza ze sklejki to stylowa, modna przestrzeni z zachowaniem prostoty i praktyczności.

Czym charakteryzuje się sklejka dekoracyjna?

Sklejka dekoracyjna jest materiałem drewnopochodnym. Powstaje z cienkich warstw drewna, które następnie są klejone pod dużym naciskiem prasy. Cały arkusz powstaje z nieparzystej ilości warstw, aby pierwsza i ostatnia miały ten sam kierunek włókien. Sklejka wyróżnia się swoją wytrzymałością na zginanie, rozciąganie i ściskanie – w porównaniu do innych materiałów drewnopochodnych, jak płyty OSB, płyty MDF lub płyty pilśniowe. Jest również stosunkowo lekka i posiada niską przepuszczalność cieplną. Projektanci wnętrz zakochali się przede wszystkim w jej plastyczności. Sklejkę dekoracyjną można poddawać dowolnej obróbce – cięcie sklejki, frezowanie sklejki, czy różne jej zaginanie nie stanowi żadnego problemu! Warto również dodać, że sklejka jest jednym z najbardziej przyjaznych materiałów dla naszego środowiska.

lampa sufitowa ze sklejki
lampa ze sklejki

Gdzie wykorzystujemy sklejkę dekoracyjną?

Sklejkę dekoracyjną najczęściej można spotkać przy produkcji mebli. Meble ze sklejki doskonale odnajdują się nie tylko we wnętrzach w stylu retro, czy loft, ale i również w nowoczesnych, prostych pomieszczeniach. Zróżnicowana faktura zdecydowanie nada przytulności i charakteru. Bez problemu można z niej wykonać stoliki, krzesła, komody, szafki lub łóżka. Dodatkowym atutem jest połączenie sklejki dekoracyjnej z innymi materiałami, na przykład metalem, szkłem lub betonem. Sklejka powoli wypiera drewno przy wykończeniu wnętrz, przy czym jest dużo tańsza.

Designerska lampa ze sklejki!

W naszym asortymencie znajdą państwo lampy ze sklejki w stylu skandynawskim oraz industrialnym. Wiszące lampy są idealnym uzupełnieniem nowoczesnych wnętrz mieszkań jak i również restauracji lub hoteli. Lampy ze sklejki sprawdzą się również w ciemnych lub pozbawionych okien pomieszczeniach. Na życzenie klienta jesteśmy wstanie pomalować lampę na zamówienie na wybrany przez klienta kolor, czy rozmiar. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami!

X