Frezowanie w drewnie – co musisz wiedzieć?

frezowanie cnc

Frezowanie w drewnie to jedna z nowocześniejszych i najpopularniejszych metod obróbki. Frezowanie idealnie nadaje się do pracy z drewnem, pozwalając na tworzenie ciekawych form. Szczególnie gatunków drewna o jednolitej strukturze, na przykład orzech, lipa, buk. Dzięki tej technologii możemy nadać przedmiotom dowolny kształt lub wzór. Wszystko tak naprawdę zależy od naszego projektu. Metoda ta w szczególności znalazła swoje szerokie zastosowanie w meblarstwie. Warto dodać, że z frezarek mogą spokojnie korzystać nie tylko profesjonaliści, ale i osoby, które obróbką drewna zajmują się hobbystycznie.

Na czym polega frezowanie w drewnie?

Frezowanie w drewnie to metoda obróbki skrawaniem. Nadanie odpowiedniego kształtu przebiega  za pomocą obrotowych ostrzy, które wykonują ruch obrotowy i często ruch posuwowy. Natomiast przedmiot, który poddawany jest obróbce, jest nieruchomy lub również wykonuje ruch posuwowy. Dzięki tej metodzie możemy uzyskać dowolny kształt, a także tworzyć ozdobne wzory na powierzchni materiału. Aby w pełni korzystać z możliwości naszej frezarki, musimy wyposażyć ją w podstawowe narzędzie do obróbki – frezy. Pamiętajmy jednak, żeby zawsze korzystać z frezów przystosowanych do obróbki drewna. Ze względu na różne właściwości materiałów, będziemy wykorzystywać inne rodzaje frezów. Wybór odpowiednich ostrzy będzie zależał również od tego, jaką metodą będziemy frezować oraz jaki rodzaj, czy efekt zdobień chcemy wykonać na drewnie.

frezowanie drewna
frezowanie w drewnie

Czym jest frezowanie w drewnie w technologii  CNC?

Frezowanie CNC w drewnie również jest metodą obróbki skrawaniem, natomiast cały jego proces odbywa się komputerowo. Dzięki technologii CNC zyskujemy najwyższą precyzje obróbki, stuprocentową powtarzalność oraz odwzorowanie nawet najbardziej szczegółowych elementów projektu. Ten proces szczególnie ceniony jest w przemyśle masowym, również ze względu na stosunkowo szybką produkcje. Frezowaniu CNC możemy poddać materiały drewnopochodne, na przykład płyty MDF, HDF, wiórowe, czy frezowanie sklejki. Do najpopularniejszych produktów uzyskanych tą metodą są panele podłogowe, drzwi wewnętrze oraz zewnętrzne lub fronty szafek.

pudełko ze sklejki
frezowanie sklejki

Zamów swój projekt!

Frezowanie sklejki i drewna nie jest dla nas problemem. Wykonany każde, nawet najbardziej skomplikowane zlecenie, zgodnie z wymaganiami naszych klientów. Posiadamy zaawansowany ploter CNC o polu roboczym 2500x1500x300mm. Gwarantujemy wysoką jakość oraz precyzje wykonania. Dodatkowo świadczymy usługi z zakresu grawerowania CNC. Wykonujemy również profesjonalne usługi frezowania plexi, czy obróbkę CNC płyty MDF. Frezowanie w drewnie? Zleć nam swój projekt!

X