cięcie plexi laserem

CIĘCIE PLEXI – Świadczymy usługi z zakresu wycinania plexi. Grubości od 1 do 6mm. Ponadto pole robocze lasera to 1300x900mm. Projekty realizowane są w konsultacji z naszymi klientami. Cięcie pleksi na wymiar jest możliwe po wcześniejszych ustaleniach. 

nasze usługi

cięcie laserem sklejki

cięcie pleksi

Cięcie według projektu wykonujemy  na plikach w formacie DXF. Jednak skontaktuj się z nami a my przygotujemy szybką wycenę. 

grawerowanie plexi laserem

grawerowanie plexi

Grawerowanie plexi laserowe odbywa się po wcześniejszej konsultacji z klientem. Dlatego też wykonujemy model lub wzór i następnie przechodzimy do grawerowanie pleksi

cięcie plexi

cięcie elementów na wymiar

Cięcie pleksi na wymiar polega na wskazaniu przez klienta formatek, na które mają być do niego dostarczone. Dlatego też możemy dostarczać formatki kwadratowe lub prostokątne. 

cięcie plexi cennik

cięcie plexi

grubość materiału

Na cenę pleksi duży wpływ odgrwa grubość materiału. Ponadto wykonujemy usługi cięcia pleksi na grubości od 1-6mm. Podczas składania zapytania nie zapomnij wskazać grubości plexi!

poziom skomplikowania projektu

Poziom skomplikowania projektu wpływa na wycinanie plexi i ma realny wpływ na jego cenę. Ponadto wpływa również ilość grawerowanych elementów.

partia produkcyjna

Im większa partia produkcyjna tym wycinanie pleksi laserem jest tańsze.

PLEXI - świetny materiał reklamowy

Plexi świetnie nadaje się zarówno do wycinanie w plexi jak i do samego grawerowania laserem. Jest to jeden z najlepszych pod kątem usług cięcia laserem materiał obok sklejki do wykonywania elementów. Jej główną zaletą jest twardość, wytrzymałość oraz możliwość wyboru koloru z szerokiej palety barw. Głównym składnikiem pleksi jest polimetakrylan metylu ( PMMA). Laserowe cięcie plexi jest wykorzystywane w wielu dziedzinach. Wykorzystuje się je głównie w branży reklamowej do produkcji szyldów i banerów reklamowych. Dla transparentnej i mlecznej plexi często dodaje się elementy oświetleniowe- taśmy led, światła. Dzieki transparentności tego materiału dają niesamowity efekt. Pleksi wykorzystywane jest również do tworzenia laminatów grawerskich, które służą z kolei do tworzenia wszelkiego rodzaju tablic informacyjnych oraz oznakowań. 

Cięcie plexi za pomocą lasera CO2 to chyba najlepsza technologia, która pozwala na uzyskanie czystych i ostrych krawędzi po cięciu. Dzięki temu unikamy dodatkowej obróbki związanej z polerowaniem lub szlifowaniem krawędzi. Laser do cięcia plexi wyrównuje wszystkie odkształcenia w procesie cięcia temperaturowego. Technologia wykonania elementów jest stosunkowo tania. Dzięki zastosowaniu silnego lasera CO2 mamy możliwość na laserowe cięcie plexi grubości od 1 do 6mm. Należy zwrócić uwagę, że czym grubszy materiał, tym dłuższy czas pracy lasera, co przekłada się na finalną cenę usługi. Dodatkowym atutem jest fakt, że pleksi możemy spotkać w wielu kolorach, które dają świetny wizualny efekt końcowy. 

tuba laserowa

Laserowe grawerowanie plexi

Grawerowanie plexi laserem daje świetne możliwości i jest zależne od rodzaju stosowanej pleksi. Kolor grawerowania laserem jest zazwyczaj jasny, charakteryzujący się zauważalnym kontrastem w stosunku do materiału. Dzięki wykorzystaniu parametrów lasera, możemy wykonać laserowe grawerowanie głębokie lub płytkie w zależności od potrzeb. W przypadku potrzeby bardzo dużego kontrastu stosuje się laminaty grawerskie, bazujące na PMMA ale z dodatkiem innych produktów. Plexi laser służy do grawerowania zarówno oznaczeń na produktach, numerów serii jak i również wykorzystywany jest do celów bardziej marketingowych czy nawet grawerowania zdjęć! Łącząc te możliwości wraz z wycinanie z plexi laserem dostajemy szerokie spektrum technologiczne, pozwalające na wykonanie dowolnego elementu. Przy użyciu odpowiednich narzędzi oraz naszej wyobraźni możemy uzyskać zaskakujące rezultaty! Nasze przykładowe realizacje mogą Państwo zobaczyć na naszej stronie internetowej. 

Przykładowe opinie naszych klientów

Z firmą SMX Design współpracuję już od jakiegoś czasu. Cięcie PLEXI zgodnie z naszymi wytycznymi, zawsze odbywa się w bardzo płynny i szybki sposób. Z reguły wykonujemy bardzo podobne produkty, mamy ustaloną stałą stawkę za elementy. Wiemy czego się spodziewać i jakiej jakości oczekujemy. Dużą zaletą jest elastyczność w przypadku zmian. Praktycznie z dnia na dzień, jeśli jest taka potrzeba możemy zmienić elementy do cięcia.
Marcin Kownacki
Zamość
Współpracowaliśmy już z kilkoma firmami w zakresie wycinanie w PLEXI wzorów naszego projektu. Dopiero firma SMX potrafiła sprostać naszym wymaganiom. Produkujemy prezenty na różne okazje oraz produkty spersonalizowane. W tej branży trzeba działać bardzo szybko. Laserowe cięcie plexi w firmie SMX Design daje nam gwarancję nie tylko szybkiej realizacji, ale również mamy pewność co do pochodzenia materiału i jakości wykonanych elementów.
Marcelina Tutko
Warszawa
Chcieliśmy zakupić do naszej firmy laser do cięcia plexi. Po obliczeniu kosztów, okazało się, że dużo bardziej korzystne będzie dla nas wycinanie w plexi. Z tego powodu rozpoczęliśmy współpracę z firmą SMX Design. Jakość oraz cena jak najbardziej nam odpowiadają. Rzetelność oraz fachowość pracowników tej firmy stoi na najwyższym poziomie.
Agnieszka Ćwik
Kraków
Dotychczas wykonywaliśmy nasze produkty przy pomocy technologii CNC. Okazało się, ze laser plexi tnie znacznie dokładniej i estetyczniej. Krawędź po paleniu jest idealnie gładka, brzegi nie są ostre, a co najważniejsze krawędź nie jest postrzępiona. Plexi laser okazał się świetną maszyną do tego typu cięć i współpraca naszych firm to był strzał w dziesiątkę!
Marcin Nowakowski
Nowy Sącz
Tworzymy elementy wycinane z plexi. Naszym głównym odbiorcą jest indywidualny klient, któremu zależy na estetyce wykonania. Wykonując nasze produkty kładziemy na to szczególny nacisk. Cieszymy się ze współpracy z firmą SMX, ponieważ podchodzą bardzo profesjonalnie do tematu a ich laser plexi wycina potrzebne elementy w wysoko jakościowy sposób!
Andrzej Misztel
Łódź

Najczęściej zadawane pytania

Wykonujemy elementy z pleksi o grubości od 1 do 6mm . Pole robocze lasera to 1300x900mm

Każda pleksi wykorzystywana do cięcie pleksi jest pokryta folią ochronną, przez co wszystkie ewentualne zarysowania lub zabrudzenia powstają na wewnętrznej warstwie, którą można w łaty sposób ściągnąć. 

Cena jest ustalana na podstawie indywidualnego projektu przesłanego na nasz adres mailowy biuro@smx.com.pl. Najlepiej w formie pliku graficznego DXF lub DWG

Aby wykonać cięcie pleksi należy przesłać projekt w formie graficznej – DXF, DWG lub PDF. Jeśli nie posiadają Państwo projektu- nic straconego! Przygotujemy go dla Państwa!

Zazwyczaj czas oczekiwania oscyluje w granicach 3 dni roboczych -w zależności od ilości i poziomu skomplikowania projektu. 

Ilość elementów ma duży wpływ na cenę jednostkową produktów. Laser plexi radzi sobie najlepiej z dużą powtarzalną ilościąelementów. 

Call Now ButtonZADZWOŃ
×
×

Koszyk