Laserowe wycinanie w drewnie - na czym polega?

Fenomen działania lasera znany jest od dawna zarówno w medycynie, jak i w przemyśle produkcyjnym. Stąd też zupełnie nie dziwi fakt, że wycinanie laserowe w drewnie różnego rodzaju nietuzinkowych kształtów obecnie jest na topie. Za każdym razem bowiem proces ten jest niemalże perfekcyjnym odwzorowaniem pomysłu klienta, co swoją drogą umożliwia technologia najnowszej generacji. Tym samym, udekorowane w ten sposób przedmioty oprócz gustownego designu zyskują również wyjątkową trwałość. Warto dodać, że zamówienie na wycinanie w drewnie laserem dotyczy zazwyczaj upominku, jaki chcemy podarować bliskiej osobie.

MASZYN TNĄCYCH

0
REALIZACJI
0
KLIENTÓW
0

Cięcie laserowe drewna szybka wycena i niskie ceny

Cięcie laserowe drewna pozwala na wykonanie określonych modeli o wysokiej dokładności w technice cięcia laserem CO2. Wykonujemy modele zgodnie z wytycznymi klienta. Do wyceny potrzebujemy pliku w formacie DXF, DWG lub PDF. Możemy również wykonać projekty dla naszych klientów. Posiadamy własny materiał, więc nie muszą Państwo dostarczać swojego. Precyzyjne cięcie drewna z zakresu 1-10mm o powierzchni max 1800x1200mm.

NASZE ZALETY

Materiał dostępny od ręki

Nowoczesny park maszynowy, wysoka jakość cięcia

Szybka realizacja dużych partii produkcyjnych

Obsługiwane formaty: DXF, PDF, DWG i pokrewne

Możliwość zaprojektowania modelów dla klienta

Możliwość usunięcia zabrudzeń sklejki po cięciu

Mamy duże doświadczenie, chętnie doradzamy naszym klientom

Wysyłka na terenie całego kraju i zagranicy każdego gabarytu

Możliwy dodatkowy montaż i pakowanie modeli po cięciu

Nie przejmuj się materiałami - nasza usługa jest kompleksowa!

Do naszej produkcji najczęściej wykorzystujemy sklejkę brzozową schuchotrwałą. Przy produkcji seryjnej wyroby ze sklejki klienci decydują się na skleję brzozową 3mm. Grubość sklejki wpływa na koszt oraz czas cięcia. Sklejka 3mm jest najbardziej popularna do wykorzystywania do cięcie laserem sklejki. Jest to materiał przyjazny w obróbce i stosunkowo tani w porównaniu do innych materiałów. Płyty z litego drewna, które służą najcześciej do grawerowania to dąb, klon lub orzech. Każdy z tych materiałów jest specyficzny do grawerowania i cięcia laserem CO2. Poniżej prezentujemy kilka naszych realizacji, które mamy nadzieję pomogą Państwu w wyborze naszej oferty. Cięcie laserowe drewna odbywa się.również w naszej firmie przy pomocy technologi CNC. To ciekawa alternatywa dla cięcia laserowego, która pozwala na nieco inne wykonanie, niż w przypadku wspomnianej techologii. 

Cięcie laesrowe drewna w produkcji seryjnej

Nasi klienci, to zarówno osoby prywatne jak i firmy, poszukujące elementów dla swoich projektów, które nie są dostępne do zakupu jako gotowe produkty. Wykonujemy zatem wycinanie laserowe w drewnie dla projektów indywidualnych oraz realizując duże serie produkcyjne. Cięcie laserem sklejki w seryjnej produkcji nie stanowi dla nas problemu. Nasze lasery CO2 dzięki dużej mocy posiadają wysoką wydajność. Realizujemy zamówienia z wielu branż, począwszy od branży ślubnej, ozdoby na chrzest, komunię czy imprezy okolicznościowe. Dodatkowo świadczymy usługi projektowania, które uatrakcyjniają naszą ofertę.  Ponadto praca w elastycznych godzinach dostosowanych do klienta pozwala nam na dostarczenie modeli ze sklejki oraz innych materiałów w szybkim tempie. Skontaktuj się z nami i zapytaj o wycenę!

Nasze Realizacje
CIĘCIE DREWNA NA WYMIAR JAKO NAJLEPSZY SPOSÓB NA SKUTECZNĄ OBRÓBKĘ DREWNA

Niebagatelne właściwości drewna sprawiają, że od lat jest ono cenione w gospodarce. Powstają z niego między innymi instrumenty, meble, a także dekoracje wnętrzarskie, urzekające dobrym wyczuciem stylu. Niemniej jednak należy wspomnieć, że zanim wyroby z drewna trafią na rynek, poddawane są tak zwanej obróbce. W tym przypadku największą skuteczność eksperci przypisują laserowemu wycinaniu w drewnie. Jak się bowiem okazuje, metoda ta niesie ze sobą szereg istotnych zalet. Po pierwsze, za jej przebieg w całości zawsze odpowiada sprzęt najwyższej jakości, który w praktyce gwarantuje niezawodność.

logo na ścianę z drewna
drewniane logo na ścianę

 Po drugie, każde cięcie laserem drewna następuje błyskawicznie za pośrednictwem wiązki światła i, co więcej, jest wynikiem zegarmistrzowskiej precyzji. Z tego względu powstała w ten sposób ozdoba, umieszczona na przykład w domowym salonie, zawsze będzie prezentować się efektownie. Po trzecie, wycinanie laserowe skutkuje gładkimi krawędziami przedmiotu. To natomiast pozwala mieć nadzieję, że metoda ta poskutkuje również w przypadku niewielkich elementów. Pozostaje jeszcze jedna zasada, ściśle związana z laserowym wycinaniem w sklejce, a mianowicie – odpowiednie zabezpieczenie materiału przy jego minimalnej eksploatacji. To sprawdzone i bezpieczne rozwiązanie gwarantujące osiągnięcie satysfakcjonującego efektu.

Najczęściej zadawane pytania

Wycinanie laserowe drewna to stosunkowo tania technologia, która pozwala na wykonanie rozmaitych wzorów, za bardo przystępne pieniądze. 

Wszystko tak naprawdę zależy od grubości i ilości materiału, oraz od finalnej obróbki wyciętego elementu. 

Świadczymy usługi z zakresu wycinanie laserem drewna oraz grawerowanie drewna. Na magazynach posiadamy podstawowe grubości materiałów – 3,4,6,8,10mm. Wykonując cięcie laserem sklejki w naszej firmie nie musisz dostarczać swojego materiału. 

Posiadamy kilka laserów CO2, przez co jesteśmy w stanie obsłużyć bardzo duże zamówienia. Posiadamy dodatkowo swój materiał, więc przy usłudze wykonania cięcie laserem drewna otrzymują Państwo kompleksowy produkt. 

Każdy projekt w naszej firmie jest wyceniany indywidualnie. Koszty wykonania zależą od poziomu skomplikowania modelu, grubości sklejki oraz ilości elementów. Ceny za wycinanie laserowe w drewnie zaczynają się już od kliku groszy i sięgają nawet kilkunastu złotych za element. 

Tak, oczywiście, zarówno cięcie jak i grawerowanie w drewnie jest możliwe. 

Decydując się na większą partię produkcyjną, laserowe cięcie drewna jest zdecydowanie tańsze niż w przypadku pojedynczego modelu. 

Wycinanie w drewnie laserem to tylko końcowy proces związany z wykonaniem modeli. Chętnie pomagamy naszym klientom w stworzeniu każdego rodzaju projektu. 

Pliki do cięcie laserowe najlepiej przesyłać w formacie DXF lub DWG. 

X