Grawerowanie w drewnie

Spersonalizuj
swoje produkty

Jeśli chcesz, aby Twój produkt był spersonalizowany, to warto zdecydować się na grawerowanie laserowe w drewnie. Na czym ono polega? Materiał, na którym ma zostać wykonany grawer, jest nagrzewany pod wpływem wysokiej temperatury wiązką laserową. W wyniku tego procesu zmienia on swój kolor – pomaga to w wytworzeniu kontrastu. Inną reakcją jest wyparowanie bądź spalenie go. Sprawia to, że powstały na wybranym materiale grawer jest niezwykle trwały i odporny na ścieranie. Grawerowanie w drewnie przypomina drukowanie. Utworzony w programie graficzny wzór lub motyw wysyłany jest za pomocą sterownika drukarki do lasera zgodnie z zadanymi ustawieniami. Wyróżnia się grawerowanie rastrowe i wektorowe. Pierwszy sposób pozwala na stworzenie grafiki w postaci pikseli wiersz po wierszu. Rozwiązanie wektorowe polega natomiast na nanoszeniu grafiki w formie krzywych linii, odczytywanych wektor po wektorze. Do grawerowania laserem w drewnie wykorzystuje się pierwszą metodę, czyli rastrowanie.

Co można wygrawerować w drewnie?

Jedną z propozycji naszego sklepu internetowego SMX jest grawerowanie zdjęć na drewnie. Dzięki tej metodzie fotografie grawerowane są szybko i w prosty sposób. Zazwyczaj prosimy o wysłanie pliku w formacie DXF lub DXG. Alternatywnie sami tworzymy projekt grafiki z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb klienta. Warto zaznaczyć, że grawerowanie na drewnie to nasza podstawowa działalność i możemy pochwalić się dużym doświadczeniem w tym zakresie. 

proces grawerowania

Grawerowanie drewna może odbywać się zarówno na naszym materiale, jak i tym wybranym przez klienta. Mogą to być płyty MDF, HDF, sklejka lub inne materiały, na przykład skóra czy pleksi. Jeżeli chodzi o sklejkę, to korzystamy z brzozowej suchotrwałej, koniecznie bez przebarwień i sęków. W ten sposób unikamy przepalenia tego produktu. Do grawerowania w drewnie wykorzystujemy najnowocześniejszą technologię laserową, szczególnie istotną podczas wykonywania zaawansowanych nadruków na skórze. Dzięki temu nasi klienci mają pewność, że usługę wykonujemy profesjonalnie oraz precyzyjnie.

Sprawdź nasze
realizacje

Zobacz realizacje u naszych klientów i przekonaj się na własne oczy,
że spersonalizowane produkty to powiew świeżości w świecie designu. 

X