proces grawerowania

Grawerowanie drewna może odbywać się zarówno na naszym materiale, jak i tym wybranym przez klienta. Mogą to być płyty MDF, HDF, sklejka lub inne materiały, na przykład skóra czy pleksi. Jeżeli chodzi o sklejkę, to korzystamy z brzozowej suchotrwałej, koniecznie bez przebarwień i sęków. W ten sposób unikamy przepalenia tego produktu. Do grawerowania w drewnie wykorzystujemy najnowocześniejszą technologię laserową, szczególnie istotną podczas wykonywania zaawansowanych nadruków na skórze. Dzięki temu nasi klienci mają pewność, że usługę wykonujemy profesjonalnie oraz precyzyjnie.

Spersonalizuj
swoje produkty

cięcie laserem małopolska

Jeśli chcesz, aby Twój produkt był spersonalizowany, to warto zdecydować się na grawerowanie laserowe w drewnie. Na czym ono polega? Materiał, na którym ma zostać wykonany grawer, jest nagrzewany pod wpływem wysokiej temperatury wiązką laserową. W wyniku tego procesu zmienia on swój kolor – pomaga to w wytworzeniu kontrastu. Inną reakcją jest wyparowanie bądź spalenie go. Sprawia to, że powstały na wybranym materiale grawer jest niezwykle trwały i odporny na ścieranie. 

 Grawerowanie w drewnie przypomina drukowanie. Utworzony w programie graficzny wzór lub motyw wysyłany jest za pomocą sterownika drukarki do lasera zgodnie z zadanymi ustawieniami. Wyróżnia się grawerowanie rastrowe i wektorowe. Pierwszy sposób pozwala na stworzenie grafiki w postaci pikseli wiersz po wierszu. Rozwiązanie wektorowe polega natomiast na nanoszeniu grafiki w formie krzywych linii, odczytywanych wektor po wektorze. Do grawerowania laserem w drewnie wykorzystuje się pierwszą metodę, czyli rastrowanie. 

podkładka pod kubek

Nasze Realizacje

Drewniane układanki

Co można wygrawerować w drewnie?

Jedną z propozycji naszego sklepu internetowego SMX jest grawerowanie zdjęć na drewnie. Dzięki tej metodzie fotografie grawerowane są szybko i w prosty sposób. Zazwyczaj prosimy o wysłanie pliku w formacie DXF lub DXG. Alternatywnie sami tworzymy projekt grafiki z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb klienta. Warto zaznaczyć, że grawerowanie na drewnie to nasza podstawowa działalność i możemy pochwalić się dużym doświadczeniem w tym zakresie. 

X