Grawer na sklejce

Grawerowanie sklejki to stosunkowo prosty proces, polegający na termicznym wypalaniu określonych punktów przy pomocy lasera CO2. Technologia ta pozwala na stworzenie wielu unikalnych wzorów, które nie były by możliwe do uzyskania z wykorzystaniem klasycznych metod. Grawer na sklejce to niewątpliwie świetne narzędzie do wykonywania różnego rodzaju napisów, zdobień, spersonalizowanych życzeń czy niestadrardowych realizacji. Cały proces polega na określeniu grawerowanych powierzchni przy pomocy programu komputerowego, programując odpowiednio parametry urządzenia. Ploter wykorzystując wiązkę laserową wzbudza ją w odpowiednim momencie na określony czas pojedynczego przejazdu jednej linii lasera CO2. Ciekawie wyglądające gadżety reklamowe wykonywane ze sklejki, plexi czy mdf przyciągają uwagę wielu osób. Znakowanie laserowe tego typu jest trwałe a przede wszystkim daje szerokie możliwości personalizacji, nawet w przypadku pojedynczych sztuk. Niski koszt wykonania oraz przygotowania projektu sprawiają, że metoda ta jest bardzo popularna w wielu branżach.

 

Grawerowanie laserowe sklejki – plusy i minusy technologii

Niewątpliwie grawerowanie laserowe sklejki to świetna technologia, łącząca w sobie dokładność, wysoką jakość wykonania oraz krótki czas potrzebny na wykonanie odpowiedniego graweru. Jednak czy posiada ona same plusy? Grawer na sklejce łączy w sobie dokładność, wysoką jakość wykonania oraz cechuje się krótkim czasem potrzebnym na wykonanie odpowiedniego graweru. Są to cechy, które czynią tę technologię bardzo konkurencyjną oraz przysparzają jej spore zainteresowanie klientów. Czy jest to jednak technologia, która sprawdzi się przy każdym zamówieniu?

Grawerowanie sklejki – bardzo duża uniwersalność procesu

Wiązka laserowa to termiczne wypalanie określonego w programie wzoru, przez co jest ona bardzo uniwersalnym narzędziem do grawerowania wszelkiego rodzaju materiałów takich jak drewno, szkło, płyty MDF, kartony itp. Technologia ta daje bardzo dobre rezultaty, zarówno kosztowe jak i jakościowe. Wysoka powtarzalność pozwala na grawerowanie dokładnie tych samych wzorów bez przekłamań. Minusem tej technologii jest stała temperatura. Grawerowanie laserem sklejki ze względu na sam materiał może spowodować jaśniejszy lub ciemniejszy grawer. Sklejka do grawerowania nie jest jednorodna i czasem w wyniku procesu produkcyjnego powstają różne frakcje, co ma później bezpośredni wpływ na sam proces. Powstały grawer na sklejce może w poszczególnych miejscach delikatnie różnić się odcieniem – wynika to z cech sklejki wykorzystywanej w procesie – w procesie jej produkcji powstają różne frakcje, nie jest ona w 100% jednorodna, co wpływa na proces tworzenia graweru.

Grawer na sklejce wykonywany przy użyciu lasera CO2 powstaje w sposób bezkontaktowy

Technologia ta pozwala na grawerowanie laserowe sklejki oraz innych materiałów w sposób bezkontaktowy. Dzięki temu możemy grawerować praktycznie na każdej powierzchni, nawet tych niejednorodnych! Ograniczeniem bywa tutaj w wielu przypadkach natomiast konstrukcja samych ploterów do grawerowania, które mają określone pole robocze osi Y.  W przypadku, gdy ma powstać grawer na sklejce bądź innym elemencie większym niż pole robocze maszyny, proces jest niemożliwy do wykonania.

Wysoka precyzja i jakość wykonania

Grawerowanie laserowe drewna gwarantuje dużą powtarzalność i wysoką precyzję wykonania. Wszystkie elementy grawerowane są powtarzalne i w większości przypadków zbliżone jakościowo. Jednak wpływ na ten proces może być niejednorodny stan materiału. Grawerowanie na sklejce niesie za sobą również inny problem. Jest to grawerowanie termiczne, co jest powodem występowania nadpaleń na powierzchni bezpośrednio stykającym się z obszarem grawerowania. Powstaje w ten sposób brązowy nalot, który trzeba usuwać mechanicznie. Należy pamiętać, że grawer na sklejce wykonywany laserem CO2 to grawerowanie termiczne, powodujące wystąpienie niewielkich nadpaleń na powierzchni bezpośrednio stykającej się z obszarem grawerowania. Powstały w ten sposób brązowy nalot usuwany jest mechanicznie. 

Jeśli potrzebujesz więcej szczegółów dotyczących tworzenia grawery na sklejce, skontaktuj się z nami.

grawerowanie sklejki

Grawerowanie sklejki - zalety

Wysoka powtarzalność

Grawerowanie laserowe sklejki daje gwarancję powtarzalności wykonywanych elementów, dzięki zastosowaniu bardzo małej wiązki termicznej przechodzącej przez określoną powierzchnię w danym okresie czasu. 

dobra jakość

Jeżeli nasz projekt jest przygotowany w odpowiedni sposób oraz wszystkie parametry lasera są dobrane w odpowiedni sposób to grawerowanie sklejki będzie przebiegać bardzo powtarzalnie, a jego jakość będzie taka sama na każdym produkcie.  

łatwa personalizacja

Grawer na sklejce za pomocą lasera CO2 możemy wykonać praktycznie na każdym produkcie. Oferujemy możliwość personalizacji zamówień co pozwala na wykonywanie szerokiego wachlarzu usług oraz indywidualny dobór technicznych parametrów grawerowania.

grawerowanie sklejki laserem

Grawer na sklejce wykonany laserem - wady

długi czas wytworzenia

Niestety proces produkcji elementów z grawerem jest zdecydowanie dłuższy niż klasyczne cięcie laserem sklejki. Z tego powodu jest ono bardziej kosztowe i czasochłonne. Każdy piksel musi być poddany indywidualnej obróbce termicznej. 

konieczność czyszczenia

Poprzez termiczną obróbkę grawerowanie laserowe sklejki wymaga czyszczenia po zakończonym procesie. Elementy poddane temu procesowi posiadają brązowe przepalenia od temperatury na powierzchni każdego produktu. 

problemy z parametrami

Aby dobrać odpowiednie parametry grawerowanie sklejki potrzebne jest duże doświadczenie operatora. Każdy materiał a nawet każda sklejka jest nieco inna. Jeżeli chcemy otrzymać nieco głębszy lub ciemniejszy grawer musimy użyć innych parametrów niż w przypadku delikatnego znakowania laserem.  Jeśli chcemy otrzymać jaśniejszy bądź ciemniejszy, głębszy lub płytszy grawer na sklejce, również wymagane jest odpowiednie dobranie parametrów.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Podczas laserowego grawerowania sklejki wiązka termiczna wytwarzająca wysoką temperaturę może pozostawić zabrudzoną powierzchnię w bliskiej odległości grawerowanego elementu, która wymagać będzie oczyszczenia. 

Grawerowanie laserem może być wykonywane na wielu materiałach. Począwszy od sklejki, plexi, skończywszy na płycie MDF czy nawet tekturze. Wszystko zależy od użytych parametrów i czasu grawerowania. 

Wielkość elementów zależy od możliwości lasera. Najważniejszy z nich to wysokość – może to być od 1mm to nawet kilkudziesięciu cm. 

Grawerowanie laserowe sklejki oraz innych elementów jest procesem permanentnym, którego nie można cofnąć. Poprzez termiczne znakowanie uzyskuje się trwały, wypalony znak na elemencie. 

Grawer na sklejce wykonany laserem powstaje w wyniku grawerowania termicznego – wiązka termiczna może pozostawić nadpaloną powierzchnię w bliskiej odległości grawerowanego elementu, która wymagać będzie mechanicznego oczyszczenia.

opinie klientów

Anna Nowakowska

Grawer na sklejce wykonany w firmie SMX z naszym logo dodał niepowtarzalnego charakteru naszym produktom. Dzięki wykorzystaniu znakowania laserowego byliśmy w stanie spersonalizować nasze produkty pod konkretnego klienta. 

recenzje klientów

Adam Man

Zlecenie wykonywane w firmie SMX Design znacznie przyśpieszyło pracę naszego zespołu. Grawer na sklejce, który polegał na numerowaniu każdego kolejnego elementu, znacznie ułatwił naszą pracę. 

klient

Marek Sonat

Nasze realizacje wymagały personalizacji. Grawer na sklejce wykonany w firmie SMX spełnił nasze potrzeby w 100% ! 

 

Stronę wyszukano po frazach: grawer na sklejce, grawer na sklejce cena, grawer na sklejce cennik, jaki grawer na sklejce, jak wykonany jest grawer na sklejce, metody grawerowania na sklejce, grawer laserem na sklejce, trwałość graweru na sklejce, grawerowanie laserowe sklejki, grawerowanie sklejki, grawer pleni, grawer sklejka, grawer laser co2, grawer na drewnie, grawer spersonalizowany, grawerowanie sklejki brzozowej. 

X